16. juunil toimub Pärnu jõe ääres veeohutuspäev

16. juunil algusega kell 13 toimub Pärnus SunCity jõekeskuses veeohutuspäev, kus leiab põnevaid tegevusi ja harivaid arutelusid nii noorematele kui vanematele. Eksperdid õpetavad esmaabiandmist, koordinaatide määramist ning veeohutuse ABC-d. Kell 14 ja 15 toimuvad arutelud ning huvilised saavad päeva jooksul näha, kuidas jõel harjutavad inimeste päästmist merepäästeüksused politseist, päästest ja vabatahtlikest ühingutest.

Ohutuspäeval on kohal Punane Rist, Häirekeskus, Päästeamet, PPA ja Sisekaitseakadeemia. Ametkondade ülespandud telkides õpetavad eksperdid õige päästevesti valimist ja päästerõnga kasutamist, nutiseadmega asukoha koordinaatide määramist ning esmaabi ja elustamise võtteid. Samal ajal toimub Pärnu lahel ja jõel merepäästeõppus, kus merepäästeüksused politseist, päästest ja vabatahtlikest ühingutest harjutavad inimeste päästmist.

Kell 14 algavas arutelus „Päike, liiv ja jõevesi, need me sõbrad kolmekesi“ räägitakse veeohutusest: turvalisuse tagajad avavad, millised õnnetused hakkavad suve saabudes veekogude ääres juhtuma ja mida nende ärahoidmiseks igaüks teha saab. Arutelus osalevad Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, PPA Lääne prefektuuri merepääste- ja piirikontrolligrupi juht Janek Pinta, esmaabi instruktor Jana Ristimets ja Pärnu linna visionäär Tom Aloha. Arutelu juhib Pärnu linna teenetemärgi kavaler ja Sisekaitseakadeemia kriisijuht Kalvi Almosen.

Kell 15 algavas arutelus „Pärnu jõgi - turvaline Sulle, mulle, kõigile“ keskendutakse Pärnu jõe turvalisemale kasutusele. Pärnu jõe kahe silla vahelisel alal kohtab suplejaid, sõudjaid, erinevas suuruses aluseid ja mootorsõidukeid ning laevasid. Kas ja milliseid kokkuleppeid ning kommunikatsiooni on Pärnu jõe kasutamiseks vaja, et kõigi turvalisus ja heaolu oleks tagatud? Arutelus osalevad sõudja Kaspar Taimsoo, PPA Lääne prefekt Kaido Kõplas, Pärnu jõel tegutsev ettevõtja Taavi Holter ja Transpordiameti väikelaevade üksuse vaneminspektor Mart Sameli. Arutelu modereerib Pärnust pärit kommunikatsiooniekspert Heiko Leesment.

Üritus toimub SunCity jõekeskuses (Lai 10, Pärnu) algusega kell 13 ja on kõigile tasuta. Ametkondade telkides saab lahendada ohutusalaseid harjutusi. Igas punktis tegevuse läbides saab linnukese ohutuspassi, mille saab päeva lõpuks jätta loosikasti ja kõigi osalejate vahel loositakse välja tasuta SUP-i matkad Pärnu jõel.

Lisainfot leiab SunCity Facebooki ürituse lehelt.

Lisainfo:

Marie Aava
5309 3111
...