Algas hädaabinumbri teadlikkuse tõstmise kampaania „Lumest lumele 112“

Algas iga-aastane lastele suunatud konkurss „Lumest lumele 112“, et tõsta teadlikkust üleeuroopalisest hädaabinumbrist 112.

Foto- ja videokonkurss on ellu kutsutud, et tõsta laste teadlikkust hädaabinumbrist 112. Konkursil osalemiseks tuleb postitada enda tehtud fotod või videod Häirekeskuse Facebooki lehelt leitava ürituse seinale. Pildi või video tegemisel tuleb kujutada lühinumbrit 112 ja inspiratsiooni ootame ammutama lumest. Konkursile on oodatud osalema lasteaiad, koolid, noorte huviringid, aga ka pered üle Eesti.

Võidutööd selgitab välja Häirekeskuse žürii. Meeldejäävamate piltide ja videote autoreid ootavad auhinnad. Fotosid ja videoid saab postitada 11. veebruarini. See on päev, mil kõikjal Euroopa Liidus tähistatakse lühinumbri 112 päeva. Võitjad kuulutatakse 17. veebruaril välja ürituse lehel.

Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela sõnul on lapsed aina teadlikumad sellest, kuhu abi korral pöörduda. „Lapsed on tublid hädaabinumbrile helistajad, sest nad kuulavad tähelepanelikult päästekorraldaja juhiseid ning täidavad väga hoolikalt saadud korraldusi, kuniks saabub politsei, pääste või kiirabi. Just kuulamisoskuse poolest on lapsed suurepäraseks eeskujuks täiskasvanutele. Rõõmsaks teevad ka need näited, kus lapsed helistavad hädaabinumbrile, et teavitada abivajajast või mõnest korrarikkumisest. See näitab, et kasvamas on põlvkond, kes märkab enda ümber toimuvat ja hoolib oma kodukandi turvalisusest,“ sõnab Alvela.

Lisaks konkursile on Häirekeskuse kodulehelt www.112.ee leitav hariv rubriik Lastenurk. Lõbusate õppematerjalide abil saab lastele selgitada, millal helistada hädaabinumbrile ja kuidas abi kutsuda. Materjalid on mõeldud kasutamiseks nii lasteaia rühmatundides ja koolitundides kui ka kodus iseseisvalt koos vanematega.