Riigikogu valimistega seotud infot saab riigiinfo telefonilt 1247

Häirekeskus vastab riigiinfo telefonilt 1247 tänavuste riigikogu valimistega seotud küsimustele. Riigiinfo telefoni operaatorid vastavad kolmes keeles ööpäevaringselt.

Häirekeskuse jaoks on see teine kord, mil riigiinfo telefon vastab valimistega seotud küsimustele. „2021. aasta kohalike omavalitsuste valimiste kogemusest saab enim kõnesid olema seoses üldise korraldusega – kes, kuna ja kus saab hääletada. Samuti oleme arvestanud, et suur osa kõnedest on seotud e-valimiste rakenduse kasutamisega. Küll aga ei vasta riigiinfo telefoni operaatorid erakondade, valimisplatvormide või kandidaatidega seotud küsimustele," selgitas Häirekeskuse teenuste juht Karmen Oks.

„Eelmiste valimiste aegsest kogemusest prognoosime, et järgneva kahe nädala jooksul saab riigiinfo telefon enam kui 400 kõnet päevas valimiste teemal,“ lisas Oks. Riigiinfo telefoni operaatorid vastavad helistajatele eesti, vene ja inglise keeles ning otse helistades riigiinfo telefonile on kõned tasuta.

Riigiinfo telefonilt saab küsida ja anda infot seoses keskkonna, maanteega, julgeolekuga, koroonaviirusega, pääste ja politsei valdkonnaga. Valimistega seotud informatsiooni saab riigiinfo telefonilt 20. veebruarist 6. märtsini.