Tormi tõttu sai Häirekeskus üle 4500 hädaabinumbrile tehtud kõne ööpäevas

Viimased kolm ööpäeva on olnud Häirekeskusele tavapärasest töisemad. Nädalavahetuse kuumad päevad tõid rohkelt väljakutseid kiirabile ja politseile, esmaspäevane torm tähendas palju tööd päästjatele. Tormi tõttu said viga ka kaks inimest.

5. 6. ja 7. augustil ületas hädaabinumbri 112 kõnede arv ööpäevas 4000 piiri. Laupäeval ja pühapäeval tõstsid hädaabinumbri koormust kuumusest tingitud väljakutsed ning rohkelt tööd oli ennekõike kiirabil ja politseil.

Esmaspäeval tõusis hädaabikõnede arv ööpäevas üle 4500 ja selle tingisid nii tavapäratu kuumus kui ka üle Eesti levinud tormituuled. „Olime tormiks valmistunud ja planeerinud tööle lisajõude, kuid nii suurte kõnekoormuste juures on paratamatu ka hootine kõneooteaja pikenemine mõnede sekundite võrra. Täname kõiki helistajaid, kes püsisid liinil ja ei katkestanud kõne, mis on meie soovitus alati, kui helistate 112,“ kommenteeris Häirekeskuse kriisijuht Janek Murakas.

Tugev tuul tähendas palju tööd päästjatele. Peamised väljakutsed olid seotud teedele või elektriliinidele langenud puudega. Langevate puude või lendavate liiklusmärkide ja muu prahi tõttu said kahjustada ka mitmed sõiduautod üle Eesti.

„Paraku said tormi tõttu viga ka inimesed. Pärnumaal kukkus murdunud puu peale meesterahvale. Kiirabi reageeris kõrgeima prioriteediga ja abivajaja viidi haiglasse. Harjumaal tabas tugev tuuleiil üht jalakäijat nii äkitselt, et naisterahvas kukkus ning tuli samuti kiiresti haiglasse viia,“ rääkis Murakas.

Esmaspäeval sai Häirekeskus ka mitmeid teateid õnnetustest veekogudel. „Peamiselt vajasid abi inimesed, kes olid madratsite, ujumisrõngaste, parvede, kummipaatide või SUP-laudadega tuulega triivima läinud. Ujuvvahendiga kaob kontroll kergesti ja nii võib see triivida sadade meetrite kaugusele rannast. Õnneks lõppesid need olukorrad õnnelikult ja kõik hädasolijad said kaldale,“ lisas kriisijuht.

Marie Aava
Häirekeskuse kommunikatsioonijuht
53093111
...